جراحی بینی ترمیمی

Posted on

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه  در واقع همان جراحی ثانویه بینی میباشد  جراحی بینی ترمیمی می تواند بسیاری ازمشکلات و ایرادات  جراحی اولیه را برطرف سازد  برای اینکه جراحی بینی فرد دچار مشکل نشود بهترین راه انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی است.

جراحی بینی ترمیمی برای زمانی کاربرد دارد که جراحی بینی اولیه دارای مشکلاتی باشد. در جراحی بینی اولیه گاهی اوقات به برخی از نکات توجه نشده است که باعث ایجاد مشکلا تی میشود و این مشکلات باعث نارضایتی فرد از جراحی میشود .

جراحی بینی ترمیمی مناسب چه کسانی است ؟

– کسانی که داراری نوک بینی افتاده ای هستند  .

-رفع کردن  برآمدگی روی بینی که درجراحی بینی اولیه کامل رفع نشده است.

-رفع کردن  انحراف تیغه بینی که در جراحی بینی اولیه به آن دقتی نشده است.

– بین سوراخ های بینی تقارن ایجاد شده و مشکلات تنفسی یا خشکی بینی که بعد از جراحی اولیه بینی به وجود آمده است را برطرف میکند.

– فرو رفتگی هایی که در جراحی اولیه به علت  برداشتن بیش از حد بافت های بینی در پشت یا دیواره بینی ایجاد شده است را برطرف میکند .

ایرادات قابل حل در جراحی بینی ترمیمی

اگر در جراحی بینی اول ایراداتی مثل کجی بینی،انحراف بینی ،بافت بینی بیشتر از حد برداشته شده باشد که این امر موجب شده باشد درقسمت پشت و یا دیواره بینی فرورفتگی ایجاد شود و یا نوک بینی بیش از حدبالا باشد این گونه نواقص تا حدود زیادی با جراحی بینی ترمیمی قابل برطرف شدن  میباشد Tهمچنین جراحی بینی طبیعی برای اینکه اگرقوزبینی به اندازه ای  مناسب برداشته نشده باشد و بینی همچنان دارای برآمدگی باشد می توان از آن استفاده نمود.

یکی از معایب  جراحی بینی ترمیمی زمانی است که پوست در جراحی اول و یا پس از آن آسیب ببیند گاهی اوقات حتی ترمیم برای این بیماران قابل انجام نمیباشد.

جراحی بینی ترمیمی چگونه است؟

همانطور که ازنام جراحی بینی ترمیمی پیدا است هدف جراحی بینی طبیعی ،ترمیم بینی میباشد .در برخی موارد پس از انجام اولین جراحی زیبایی بینی اگربیمار از نتیجه ی جراحی بینی ثانویه   راضی نباشد می تواند این جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد. در اکثر مواقع جراحی بینی ترمیمی حتی گران تر از جراحی اولیه بینی میباشد, چون علاوه بر جراحی ترمیمی بینی جراح بینی ترمیمی باید تغییرات بیشتری را نسبت به جراحی اولیه انجام دهد و علاوه بر این جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر  و سخت تر از جراحی اولیه ی بینی میباشد .

چه زمانی جراحی بینی ترمیمی انجام دهید؟

زمان جراحی بینی ترمیمی به صورت دقیق مشخص نشده است،برخی از جراحان حداقل یک سال  پس از عمل بینی اول  را برای جراحی  ترمیم بینی پیشنهاد می دهند. ولی برخی از نقایص بینی را می شود قبل  یک سال نیز رفع نمود.

جراح بینی ترمیمی با معاینه بینی شما می تواند روش را انتخاب کند . انجام ترمیم بینی زودتر از انتظار موجب ظاهر عوارضی حتی جبران ناپذیر خواهد شد به این دلیل که ترمیم بینی فعال است و با دستکاری مجددا موجب مشکل خون رسانی پوست و مختل شدن ترمیم خواهد شد .

بعد از گذشت حدود یکسال تورم بینی کامل برطرف میشود  و زخم ها و جای زخم ها ی داخل بینی تا اندازه ی زیادی بهبود می یابد، با ترمیم زود بینی به علت داشتن تورم بینی مشکلات دیگر بینی قابل تشخیص نیستند .

در جراحی بینی اولیه  پزشک برش ها را ایجاد میکند و در جراحی بینی ترمیمی نیز جراح بینی مجددا باید برش ها را ایجاد کند که برای جراح محدودیت ایجاد میکند  و به همین دلیل این برش ها در پوست بینی باید به گونه ای  ایجاد شود که آسیبی به پوست وارد نشود.

اگر پوست بینی در جراحی اولیه بینی آسیب شدیدی  دیده باشد ، جراحی ترمیمی بینی به سختی انجام می گیرد واین نوع جراحی  باید توسط یک متخصص ماهرو با تجربه انجام شود .

 

http://kzbgk.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *