جراح ارتوپد عالی

Posted on

جراح ارتوپد عالی

جراح ارتوپد عالی کیست و چه کاری انجام می دهد؟ کمر درد، آسیب‌های ورزشی، آرتروز و گرفتگی عضلات گردن از جمله مشکلات کوچکی از عوارض فراوان استخوانی-عضلاتی است که بر روی وضعیت و شرایط جسمانی بیماران تأثیر می‌گذارد.

جراح ارتوپد عالی

تمامی حرکات ما با مداخله بافت‌ها و استخوان‌هایمان صورت می‌گیرد و وجود یک عارضه، ناراحتی، سفتی یا شکنندگی در این دو بخش مهم از جسم می ‌تواند تمامی عملکرد بدن ما را مختل نماید که در این شرایط ممکن است حتی کارهای ساده روزمره نیز برایمان غیرممکن شود.

جراح ارتوپد عالی به ‌خوبی با عوارض موجود در ساختمان استخوانی و عضلانی ما آشنایی دارد و بهترین مرجع برای درمان، تسکین و رفع مشکلات و دردهای استخوانی و عضلانی به ‌حساب می‌آید.

 

 

متخصص و جراح ارتوپد عالی کیست؟

متخصص و جراح ارتوپد عالی یک پزشک مجرب برای تشخیص، درمان، پیشگیری و توان بخشی به بیمار آسیب ‌دیده بر اثر جراحات، اختلالات و بیماری‌ها در ساختمان استخوانی-عضلاتی است. هرگونه آسیب در استخوان‌‌ها، مفاصل، عضلات، اعصاب و تاندون‌ها به متخصص ارتوپدی مربوط بوده و ایشان توانایی کافی در رفع بیماری‌های مربوط با این ساختمان را دارد.

درحالیکه تمامی پزشکان ارتوپدی با سرتا سر ساختمانی عضلانی و استخوانی آشنا هستند؛ بسیاری از این پزشکان، در زمینه و ناحیه خاصی از بدن تخصص دارند، به ‌طوریکه جراح ارتوپد عالی را ممکن است با نام‌های متخصص و جراح ارتوپد عالی برای پا، دست، شانه، ستون فقرات و زانو بشناسیم.

 

جراح ارتوپد عالی

 

جراح ارتوپد عالی، درزمینه‌های تخصصی کودکان، تروما، جراحی بازسازی، آنکولوژی (تومور استخوانی) و درمان ورزشی نیز فعالیت می ‌کند.

 

 

متخصص و جراح ارتوپد عالی چه چیزی را درمان می کند؟

متخصص و جراح ارتوپد عالی، بسیاری از مشکلات استخوانی-عضلاتی را بدون نیاز به جراحی و از طریق ورزش، درمان دارویی و دیگر روش‌های بازسازی درمان می‌ کند. اگر جراحی ضرورت یابد؛ جراح ارتوپد عالی ممکن است درمان از طریق جراحی ارتوپدی را به دلیل مؤثر نبودن دیگر روش‌ها پیشنهاد دهد.

 

 

مشکلات و آسیب هایی که توسط پزشک و جراح ارتوپد عالی درمان می شود

 1.  ناهنجاری های انگشتان دست و پا
 2.  درد کمر، عوارض دیسک کمر، سیاتیک و اسکولیوز
 3.  تومور استخوانی، فلج مغزی و دیستروفی عضلانی
 4.  پینه پا، چرخش پای مادرزادی و پای کمانی، زانوهای چسبیده و ناهماهنگی پاها
 5.  خارج شدن از مکان صحیح عضلات و استخوان و شکستگی
 6. رشد غیرمعمول
 7. آرتروز
 8. پوکی استخوان
 9.  آرتروز روماتوئید
 10. آسیب های کاری و ورزشی
 11.  پاره شدگی غضروف، آسیب های تاندون، سویه‌های عضلانی و بروست
 12. پاره شدگی رباط ها، فشارها و پیچ خوردگی

 

 

متخصص و جراح ارتوپد عالی چه افرادی را درمان می کند؟

متخصص و جراح ارتوپد عالی تمامی سنین و افراد از نوزادان، کودکان، ورزشکاران و افراد پیر را در شرایط مختلفی مانند پارگی، شکستگی، اختلالات، بیماری‌ها، ناهماهنگی‌ها، پیچ‌ خوردگی‌ها، و گسستی عضلات و استخوان‌ها می‌تواند درمان کند.

بسیار مهم است که در مراجعه به جراح ارتوپد عالی، فرد بیمار و اطرافیان او به‌ خوبی از دستورات پزشک خود پیروی کرده و با همکاری همه‌ جانبه طبق نظر پزشک پیش بروند.

 

 

انواع عمل های جراحی که توسط جراح ارتوپد عالی صورت می گیرد

عمل‌های جراحی ارتوپدی بسته به بیمار و بیماری آن می‌تواند متفاوت باشد.

 •  آرتروسکوپی – جراح ارتوپد عالی از دوربین و دیگر تجهیزات برای تشخیص دقیق آسیب و درمان آن استفاده می‌کند.
 •  فیوژن – یک عمل جوش زدن که استخوان‌ها به یکدیگر با استفاده از پیوندها و تجهیزات داخلی مانند میله‌های فلزی متصل می‌شوند.
 •  رفع اشکال داخلی – یک روش برای نگهداری قطعات شکسته شده استخوان در مکان صحیح خود با استفاده از فلز و پیچ در زمانی که استخوان در حال التیام است
 • جایگزینی مفصل – این روش می تواند به‌ صورت جزئی یا کلی صورت گیرد
 • استئوتومی – تصحیح استخوان از طریق تغییر مکان و برش دادن آن
 •  رفع مشکل بافت نرم – ترمیم بافت‌های نرم مانند پارگی تاندون یا رباط‌ ها

 

 

یک بیمار با مراجعه به متخصص و جراح ارتوپد عالی باید چه خدماتی دریافت کند؟

به‌ طورکلی مراجعه به جراح ارتوپد عالی با معاینه فیزیکی، مصاحبه و بررسی سوابق پزشکی شروع می‌شود. درنهایت ممکن است آزمایش‌های بیشتری مانند آزمایش خون و تصویربرداری صورت گیرد. در بسیاری از مشکلات روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که متخصص ارتوپدی راهکارهای مناسب را با بیمار در میان می‌گذارد تا با نظر پزشک و بیمار بهترین روش برای درمان و بهبودی اتخاذ شود.

خدمات جراح ارتوپد عالی

شایع‌ترین دلایل مراجعه به جراح ارتوپد عالی

 • جراحی ستون فقرات
 • جراحی شانه و دست
 • جراحی تعویض مفاصل زانو و لگن
 • ارتوپدی اطفال
 • پزشکی ورزشی
 • جراحی پا و مچ پا
 • جراحی تومورهای استخوانی و نسج نرم

 

 

متخصص و جراح ارتوپد عالی

درمان مشکلات ارتوپدی می‌تواند از طریق تزریق و داروها، جراحی ارتوپدی، فیزیوتراپی و درمان شکستگی و فشارهای استخوانی صورت گیرد که بخش بزرگی از فرایند درمان در مراکز پزشکی و تحت نظارت پزشک متخصص انجام می‌شود.

از این ‌رو تجربه و مهارت پزشک و جراح ارتوپد عالی  تأثیر بالایی در درمان بیمار دارد. با توجه به گستردگی موارد تحت پوشش دپارتمان ارتوپدی، بیمار ابتدا بایستی با شناسایی مشکل خود، به متخصص مربوطه از میان تخصص‌های ارتوپدی دسترسی پیدا کند.

 

 

آنچه که یک بیمار باید از ملاقات با جراح ارتوپد عالی انتظار داشته باشد؟

به طور کلی در اولین ملاقات با یک جراح ارتوپد، یک گفتگوی دوطرفه بین بیمار و پزشک صورت می گیرد و یک معاینه فیزیکی انجام می‌شود و سپس پرونده پزشکی و آزمایش‌های قبلی بیمار نیز بررسی می‌شود.

 

مراجعه نزد جراح ارتوپد عالی

ممکن است جراح ارتوپد عالی برای تشخیص دقیق‌ تر بیماری، برخی آزمایش‌ها از جمله آزمایش خون، تست اشعه ایکس یا دیگر تست‌های تصویربرداری را توصیه کند. برای اکثر عارضه‌ها و صدمات ارتوپدی، بیش از یک نوع روش درمان وجود دارد. جراح ارتوپد عالی در مورد گزینه‌های مختلف درمانی با بیمار صحبت می‌ کند تا با کمک وی بهترین روش درمان را برای بهبود بیمار تعیین کند.

 

 

برای مراجعه به یک جراح ارتوپد عالی موارد زیر را در نظر بگیرید

 • متخصص بالینی فعلی شما: با پزشک مراقبت‌های اولیه یا پزشک عمومی خود صحبت کنید و لیستی از جراحان ارتوپدی و بهترین جراح ارتوپد عالی که در عمل های جراحی تجربه دارند را تهیه کنید.
 • پرس و جو: از دوستان و آشنایان خود بپرسید که آیا جراح ارتوپدی می‌شناسند که به شما معرفی کنند.
 • بخش ویژه ارتوپدی: برخی بیمارستان‌ها دارای بخش ویژه‌ای برای عمل‌های ارتوپدی هستند.
 • استفاده ازمنابع آنلاین: پایگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارند که با کمک آن ها می‌توان جراح ارتوپد عالی که دارای گواهی و اعتبار هست را شناسایی کرد.

 

دکتر حکیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *