لیفت نخ

Posted on

لیفت نخ چیست ؟

لیفت نخ عمل زیبایی کم‌خطر و بی‌دردسری می‌باشد  و امروزه  در بسیاری از کشورها و  به‌ویژه ایران انجام می‌شود. بیمار از لیفت با نخ جواب  خوبی می‌گیرد  و روش  مناسبی برای جوان‌سازی پوست صورت و بدن می‌باشد.

 

لیفت نخ

 

از لیفت نخ برای بالا بردن ابرو ، از بین بردن چین‌وچروک‌های روی پیشانی ، خطوط بالای لب ، خط خنده و گردن ، افتادگی گونه‌ها  ، درمان افتادگی قسمت‌های  زاویه‌دار فک  و برای تمام نواحی صورت و گردن استفاده می‌شود . لیفت نخ  عوارض خیلی  کمی دارد و اکثراً فقط باعث کوفتگی و کبودی پوست می‌شود.لیفت با نخ را می‌توان در همه نواحی گردن و صورت استفاده کرد.

 

عمل لیفت نخ برای کشیدن پوست

لیفت نخ به لیفت پر نیز معروف است و طی آن  به پوستی که  شل شده و افتادگی دارد، شکل می‌دهند. لیفت نخ برخلاف سایر روش‌های لیفت ،حداقل حالت تهاجمی را دارد و نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند  با بافت‌های بدن سازگاری خوبی دارند. عمل thread lift  جراحی سبکی می‌باشد و نیاز به بستری بعد از عمل وجود ندارد .در بیشتر اوقات  یک روز پس از عمل، بیمار می‌تواند کارهای روزمره و همیشگی خود را انجام دهد و نهایتاً به دو الی سه روز استراحت نیاز خواهد داشت.

 

 

 

اقدامات قبل از انجام لیفت نخ

قبل از عمل لیفت نخ نیز مثل هر روش جراحی دیگری باید بیمار توسط پزشک مربوطه تحت معاینه قرار گیرد تا مشخص شود  افتادگی پوست بیمار تا چه اندازه است و یا افتادگی و چروک در کدام قسمت بدن بیشتر می‌باشد  .حتماً برای انجام لیفت نخ به پزشکی مراجعه کنید که تحقیقات لازم را در مورد او انجام داده‌اید و نمونه جراحی‌های او را دیده‌اید و به تبحر و تجربه او اعتماد کافی دارید و حتماً حواستان به افراد سودجو باشد .

 

 

قبل از انجام لیفت نخ فرد باید استحمام کند و بهداشت فردی را رعایت کند و خانم‌ها حتماً باید در هنگام انجام لیفت نخ بدون آرایش باشند و آقایان هم حتماً ریش و سبیل خود را بتراشند و توصیه می‌شود از یک هفته قبل از عمل، فرد از مصرف سیگار ،قلیان و الکل پرهیز کند .همچنین بیمار باید از یک هفته قبل از عمل مصرف داروهایی مثل  وارفامین و آسپرین که خون را رقیق می‌کنند پرهیز کند و حتماً اگر سابقه تزریق ژل و بوتاکس دارد پزشک را در جریان بگذارد و اگر در صورت یا ناحیه‌ای که قرار است لیفت نخ انجام شود عفونت فعال مثل تب‌خال یا زخم وجود دارد توصیه می‌شود برای انجام عمل تا بهبودی کامل صبر کند.

 

اقدامات قبل از لیفت نخ

 

روش انجام جراحی لیفت نخ

برای انجام لیفت نخ در محل موردنظر ،قبل از هر چیز نقاط ورود و خروج و همچنین مسیر عبور نخ‌ها نشانه‌گذاری می‌شود  و در نقاط مدنظر چند سوراخ بسیار کوچک ایجاد می‌شود  و سپس سوزن‌های توخالی را از این سوراخ‌ها وارد چربی پوست می‌کنند که این سوزن‌ها چون خیلی کوچک می‌باشند جراحت‌های پوستی به وجود نمی‌آورند .در مرحله بعد پوست را می‌کشند و فرم می‌دهند.نخ‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند نازک بوده  و قابل‌دیدن نمی‌باشند. این نخ‌ها معمولاً پس از هشت ماه جذب بدن می‌شوند . تأثیر لیفت با نخ دو تا پنج سال باقی می‌ماند.

 

این نخ‌ها انواع متفاوتی دارند که دارای کاربردهای مختلفی می‌باشند مثلاً برای حجم دادن به گونه‌ها  ممکن است از چندین نخ یا چند حلقه نخ استفاده شود و در ناحیه گردن از نخ‌های خاردار استفاده می‌شود تا پوست با فک پایینی چفت شود.مدت‌زمان عمل لیفت نخ به ناحیه موردنظر و تعداد نخ‌هایی که به کار می‌رود بستگی دارد و از  ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد.

 

 

بااینکه بلافاصله بعد از عمل لیفت نخ تأثیر آن دیده می‌شود اما جند هفته بعد، نتیجه بهتر می‌شود  و بافت کلی پوست بهبود می‌یابد و محکم و ضخیم و شاداب می‌شود و چین‌وچروک‌ها از بین می‌روند . این نخ‌ها معمولاً پس از هشت ماه جذب بدن می‌شوند اما تأثیر لیفت با نخ دو تا پنج سال باقی می‌ماند.

 

 

 

هزینه‌ی عمل لیفت نخ

نمی‌توان هزینه جراحی لیفت نخ را به‌طور دقیق مشخص کرد  چراکه تعیین هزینه این عمل  به میزان لیفتینگ، نخ مورداستفاده و همچنین مدت‌زمان موردنیاز بستگی دارد .

 

هزینه لیفت نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *