لیپوماتیک

Posted on

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روشهای پیکر تراشی بدن است که فرد می تواند با این روش به اندام ایده آل ومتناسب برسد  به همین دلیل این روش محبوبیت بالایی برای افراد دارد. لیپوماتیک توسط دستگاه انجام می شود و به راحتی می تواند چربی های شکم و پهلو را از بدن خارج کند.

در این عمل بافت های چربی  در محل مورد نظرشکسته می شود  سپس با ساکشن این چربی های اضافه  از بدن  خارج می شود. در این روش از  یک لوله  استفاده می شود که به داخل شکم فرستاده می شود. این لوله  به صورت حرکت رفت و برگشتی دارد وهمچنین با حرکت دورانی و لرزشی چربی های اضافه بدن را از بین می برد  این دستگاه به صورت دقیق وفوق العاده این کار را انجام می دهد که باعث تمایز آن از روشهای دیگر پیکر تراشی به ویژه لیپوساکشن شده است.

 

پیکر تراشی با لیپوماتیک چیست

 

لیپوماتیک  یکی از جدیدترین روشهای پیکر تراشی برای تخلیه چربی از بدن است که در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی نتیجه ای متفاوت و باور نکردنی برای رد ایجاد می کند.

این روش  یک عمل سرپایی برای لاغری است . در این روش فرد  نیاز به بیهوشی  ندارد ومقدارزیادی از چربی درهمان  جلسه اول  از بدن تخلیه می شود در این روش بعد از تخلیه چربی فرد کمترین ورم و کبودی را در بدن خود دارد ، اما فرد تا حدی  درد  را در روش لیپوماتیک  احساس می کند .این روش باعث افتادگی پوست در افراد بلکه به سفت تر شدن آن نیزکمک می کند.

 

روش انجام لیپوماتیک

 

در این  روش  سلول های چربی به صورت فیزیکى از بین می روند. در این روش ازاشعه و یا حرارت تخریب شده برای از بین بردن چربی ها استفاده نمی شود و در این روش ازحرکات لرزشی لوله  کانولا استفاده می شود و سپس این چربی به آرامی به وسیله خود دستگاه از بدن خارج می شود. این روش یک روش کامل ایمن است و مشکلاتی که درلیپوساکشن وجود دارد را رفع کرده است در این روش  علاوه بر اینکه وزن بدن کم می شود در بدن  تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. به طور کلی می توان گفت عمل  لیپوماتیک یک عمل راحت و بدون  هیچ عارضه ای  است و نتیجه خوبی را برای بیمار به همراه دارد .

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

جراحی لیپوماتیک شکم با روش لیپوساکشن  تفاوت هایی دارد این دستگاه نسبت به لیپوساکشن مدرن تر بوده بنابراین عارضه کمتری برای بیمار ایجاد می کند . بعد از لیپوماتیک  فرد تنها کبودی، سوزش و ورم موقت  دارد که بعد از چند روزبهبود می یابد. برخلاف روش لیپوساکش مشکل ایمنی در این دستگاه وجود دارد .همچنین بیمار بعد از انجام این عمل می تواند نتیجه عمل را بلا فاصله مشاهده کند . این عمل دوره ی نقاهت کوتاه  مدتی دارد و بیمار بعد از یک هفته می تواند کارهای روزمره خود را به راحتی انجا م دهد.

 

 

مزایای لیپوماتیک شکم چیست

 

لیپوماتیک شکم برای بیمار مزایایی دارد که در زیر به برخی از انها اشاره شده است :

– در این روش  ازبی حسی موضعی استفاده می شود فرد نیاز به بیهوشی نخواهد داشت  و بیمار احساس درد نخواهد داشت.

– این عملاگر در محلی مجهز وبهداشتی انجام بگیرد امکان عفونت بسیار کاهش می یابد.

– امکان آمبولی برخلاف روشهای دیگر در روش لیپوماتیک شکمی بسیار اندک است.

– در این روش جمع شدن پوست نسبت به روش های دیگر بهتر صورت می گیرد و به بدن صدمات کمتری وارد می شود.

– بعد از  فرد نیازی به بستری شدن  ندارد و

– پس از عمل  در محل مورد نظر تورم و ترشحات بسیار کمی وجود دارد

– بعد از عمل فرد احساس خستگی و کوفتگی کمتری دارد .

– در این روش افتادگی پوست به مراتب خیلی کمتر از روشهای دیگر است.

– در انجام این روش  از چربی های شکم می توان برای قسمت های دیگر بدن صورت مانند لب و یا گونه استفاده کرد.

 

معایب لیپوماتیک چیست   

 

– این جراحی به زمان زیادی نیاز دارد که باعث خستگی و اشتباهات جراح می شود.

– پزشک از این روش تنها  در سه نقطه شکم، ران و بازو می تواند  استفاده کندو درنقاط دیگربدن استفاده نمی شود.

– به دلیل  ایجاد ضربات شدید در این روش  بدن فرد احساس کوفتگی های شدیدی می کند

– افراد مبتلا  به بیماریهای فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و دیابت قبل از انجام عمل لیپوماتیک با پزشک معالج‌ خود  مشورت کنند ودر صورت تایید پزشک می توانند این عمل را انجام دهند .

 

مراقبت های لازم بعداز عمل لیپوماتیک

 

–  برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از لیپوماتیک، بهتر است بیمار حداقل تا ۹ هفته از گن  استفاده  کند .

-بعد از عمل بیمار حداقل تا دو هفته  در بدن کبودی دارد و بیمار نباید نگران ان باشد.

– یکی دیگر از مراقبتهای که  بعد از عمل   باید توسط اشخاص رعایت شود طرز نشستن فرد است.زیرا بعد از عمل فرد نباید به مدت طولانی حالت ۹۰ درجه بنشیند و حتی الامکان باید به روی صندلی لم دهد.

-تا جای امکان از غذای پر نمک و پر چرب برای کاهش ورم بدن کم کنید

 

 

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

قبل  انجام این روش پزشک برای بیماران چندین آزمایش را که پزشک تجویز کرده است پزشک بعد از مشاهده آزمایشات ، در صورتی که نتیجه آزمایشات  برای او رضایت بخش باشد لیپوماتیک را برای بیمار انجام می دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را انجام نمی دهد.

 

افرادی هستند که دچار چاقی مفرط  هستند وانجام این روش صرف نظرمی کنند. روش لیپوماتیک برای تخلیه چربی ها در یک نقطه خاص از بدن  تجمع دارند  استفاده می شود وافرادی که قسمتی از بدن او بیش از حد چاق است  مناسب است اما لیپوماتیک برای کسانی  که به طور کامل بدن چاق یک دستی دارند مناسب نیست. زیرا لیپوماتیک در تمامی نقاط بدن او باید انجام شود که انجام  لیپوماتیک برای کل بدن ، خطراتی را برای بیماران به وجود می اورد

 

 

هزینه انجام  لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک  در بدن متفاوت است و معمولا به تعداد نقاط درمانی فرد  بستگی دارد. چون این عمل به صورت سرپایی انجام می شود هزینه بیهوشی در اتاق عمل  را ندارد و هزینه کمتری را در بر می گیرد .

 

http://rasteriran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *