ماموپلاستی

Posted on

ماموپلاستی

ماموپلاستی یک عمل جراحی کوچک کردن سینه در بانوان است که به ماموپلاستی کاهنده نیز شناخته ‌شده است .این نوع عمل جراحی زیبایی برای کاهش اندازه سینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

در عمل ماموپلاستی جراح چربی، بافت غدد و پوست سینه شما برداشته می‌شود، وسپس تغییراتی درشکل آن‌ها ایجاد می شود و به این صورت سینه اصلاح می‌شود. بزرگی یا کوچکی سینه هر یک از افراد تحت تأثیر ژن‌ها، هورمون‌ها، و وزن بیمار قرار می‌گیرد به طور طبیعی سایز سینه با اعضای بدن آن‌ها تناسب دارد .

 

اما برخی زنان به دلایلی دارای سینه‌هایی بسیار بزرگ هستند زیرا بعضی از سینه‌های زنان به هورمون استروژن حساس هستند و سینه‌های این افراد خیلی بزرگ می‌شوند. در برخی زنان در سینه های آنها عدم تقارن قابل ‌توجه بین سینه‌ها دیده می شود که این افراد بهتر است عمل ماموپلاستی را انجام می‌دهند.

 

پزشک با انجام جراحی ماموپلاستی می تواند وزن یا افتادگی سینه‌ها ی فرد را برطرف کند .این افراد بیشتر می خواهند سینه های کوچکتری داشته باشند وسینه های آنها در محل بالا ترقرار گیرد.

 

مهم‌ترین مشکلات دراین بیماران که بزرگی نامتناسب سینه‌ ها وهمچنین عدم تقارن سینه‌ها است و دراکثر بیماران درجات خفیف برای بیماران دیده می‌شود ولی در بعضی از بیماران این عدم تقارن بسیار واضح و مشهود است.

 

 

اقدامات فرد باید قبل از ماموپلاستی انجام دهد

پیش ازآن‌ که فرد عمل ماموپلاستی انجام دهد باید از استعمال دخانیات خوداری کند این افراد باید مصرف سیگار را دست‌کم دو هفته پیش از انجام جراحی، قطع کنند زیرا استعمال سیگارخطر بروزعفونت را بالا می برد ، همچنین باعث می‌شود سرعت بهبودی زخم‌ها با سرعت کم ‌تری انجام گیرد.
افزایش وزن باعث می‌شود که عملماموپلاستی تاثیر کمتری بگذارد .در صورتی که شما افزایش وزن‌ دارید از شما خواسته می‌شود قبل از عمل جراحی وزن خود را کم کنید.

 

اگر از قرص‌های پیشگیری خوراکی یا هورمون تراپی استفاده می‌کنید، جراح شما چند هفته قبل ازعمل جراحی ممکن است استفاده آن‌ها را قطع کند زیرا این داروها خطراتی مانند لخته خون در رگ پا را افزایش می دهد. علاوه بر این لازم است از مصرف آسپیرین و داروهای ضدالتهاب قبل از عمل جراحی خودداری کنید.

 

 

برش‌های که در عمل ماموپلاستی انجام می شود

 

برش عمل ماموپلاستی را می توانید بر اساس نوع ان به روش زیر تقسیم‌بندی کرد:

-برش بزرگ: برش بزرگ دور هاله سینه، خط وسط وزیر سینه فرد انجام می‌شود.

– برش کوچک معمولا دور هاله سینه و خط وسط وبرش سوراخ کلیدی انجام می‌شود.

– برش بزرگ که با برداشتن سرسینه و پیوند مجدد آن انجام می‌شود.

 

ماموپلاستی با روش برش بزرگ

ماموپلاستی با برش بزرگ روشی است که معمولاً در مورد بیمارانی با سینه‌های بسیاربزرگ انجام می‌شود در این برش ها معمولا دور هاله، زیر هاله در

خط وسط و برش سرتاسری زیر سینه انجام می‌شود.این نوع برش بیشتر برای افرادی که سینه‌های بسیار بزرگی داشته باشد مورداستفاده قرار

می‌گیرند.همچنین درصورتی‌ که پوست سینه قوام وکیفیت خوبی نداشته باشد و دارای شلی زیاد و ترک‌های فراوان باشد ازاین نوع برش ها استفاده

می‌شود.همچنین درصورتی که افتادگی سرسینه زیاد باشد از این روش استفاده می‌شود.

 

 

ماموپلاستی با برش بزرگ چگونه انجام می شود

 

در جراحی ماموپلاستی به روش بزرگ فرد ابتدا تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. قبل ازاینکه جراح عمل را شروع کند طراحی روی سینه بیمار کشیده می‌شود، قسمت‌هایی از سینه بیمار برداشته می‌شود و سرسینه با حفظ عروق خون رسان به محل طبیعی خود بالا کشیده و پوست سینه جمع می‌شود. از ویژگی‌های مهم این روش این است که در پایان جراحی، سینه تقریباً شکل واقعی خود را به دست می‌آورد و همین‌طور سینه حتی‌المقدور کوچک می شود از ویژگی دیگر این روش عمدتاً مشکلی در حس سرسینه به وجود نمی‌آید

 

ماموپلاستی با برش کوچک

ماموپلاستی با برش کوچک روشی است معمولاً در افرادی که سینه‌های بسیار بزرگی ندارند استفاده می‌شود. این برش جراحی در دور هاله و زیر هاله در خط وسط انجام می‌شود . نام دیگر این برش، برش سوراخ کلید است.

درعمل ماموپلاستی با برش کوچک کیفیت پوست فرد خیلی تاثیر دارد زیرا دربیمارانی که از برش کوچک جهت کوچک کردن سینه‌های استفاده می‌شود پوست نباید ترک‌های فراوان داشته باشد .روش‌های جراحی کوچک کردن سینه با برش کوچک معمولاً با روش پایه فوقانی-روش پایه داخلی – روش پایه فوقانی داخلی است .منظورازپایه، پایه عروقی است که برحسب آن قسمت سرسینه جابجا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *