پروتز سینه

Posted on

پروتز سینه

پروتز سینه نوعی جراحی پروتز سینه است که برای خوش‌فرم تر کردن وزیباتر کردن سینه‌ها ی خانم ها این عمل انجام می شود. پروتز سینه در سال های اخیر طرفداران بسیاریی در بین زنان دارد.  امروزه بزرگ کردن سینه ازعمل‌های جراحی زیبایی است که در برخی ازبانوان طرفداران خود را دارد. بسیاری اززنانی که سینه‌های  بسیار کوچک  دارند و اندازه یا شکل سینه های آنها  نامتوازن یا غیرجذاب است می‌توانند از پروتز سینه برای خوش فرم کردن سینه های خوداستفاده کنند.

 

دلیل انجام  پروتز سینه چیست

بیشتر افرادی  که می خواهند پروتز سینه انجام دهند به این دلیل است که سینه‌های آن‌ها کاملاً رشد نکرده است و یا بعد ازحاملگی به دلیل افزایش وزن یا  افزایش سن سینه ها شکل خود را از دست  داده اند و تغییراتی که با  قرار دادن پروتز  در سینه افراد ایجادمی‌شود این  تغییرات باعث بازگشت اعتمادبه‌نفس در آن‌ها خواهد شد.

 

 

سن مناسب پروتز سینه‌ها چقدر است

سن مناسب برای بهتر کردن ظاهر سینه‌ها وانجام پروتز سینه  وجود ندارد وبزرگ کردن سینه‌ها و یا همان پروتز سینه  را می‌توان ازسن ۱۸ سالگی به بالا شروع کرد.

 

جراحی سینه را می تواند قبل از بچه دارشدن نیز انجام  داد وبیشترافرادی که قبل از بچه‌دار شدن تحت عمل جراحی سینه قرارمی‌گیرند . این افراد هیچ مشکلی درشیردهی پس از جراحی نخواهند داشت وبرش‌هایی که برای قرار دادن پروتز سینه ایجاد می شود بسیارکوچک است و به‌هم‌ ریختگی غده‌های شیری خیلی کم اتفاق می افتد. توجه به این نکته در انجام پروتز سینه مهم است  که پروتزی که درزیر بافت سینه قرارمی‌گیرد. به‌ هیچ‌ عنوان به تغذیه کودک آسیب نخواهد رساند.

 

 

جنس وانواع پروتز سینه

به طور کلی جنس قسمت های خارجی تمام پروتزها  از جنس سیلیکون ساخته ‌شده است. و تنها تفاوت درانواع پروتز های سینه ماده‌ی پرکننده‌ی پروتز سینه است که ازجنس متفاوتی است  و ممکن است پروتز سینه از آب‌نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دودسته ژل ساده و ژل منسجم تقسیم می‌شود پرشود اما درحال حاضر ژل سیلیکونی فعلاً رایج‌ترین نوع مورد استفاده در پروتز سینه می‌باشد.

پروتز ژل سیلیکون استاندارد نسبت به دیگر پروتزها بیشتر احساس طبیعی را برای فرد ایجاد می‌کند؛ که احتمالاً این مسئله به خاطر نرمی ذاتی ژل سیلیکونی است.

 

 پروتزسینه آب نمکی

پروتز سینه اب نمکی به‌صورت گرد و مدورو است و مواد داخل آن از محلول آب‌نمکی پرشده است . محلول داخل پروتزسینه اب نمکی  محلولی از آب نمک است که به‌طور طبیعی در بدن همه افراد وجود دارد. پروتز سینه آب نمکی در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع درون ان  به راحتی  جذب بدن می‌شود.

 

 

 

پروتزسینه  سیلیکونی

پروتزسینه  سیلیکونی پروتزی است به صورت  گرد و مملو ازژل چسبنده‌ با ظاهری کاملا طبیعی است درانتخاب جراحی  سینه به این نکته نیز توجه  کنید که پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود و مواد داخل آن در بدن باقی می ماند. سن مناسب برای استفاده ازپروتز سینه سیلیکونی از ۲۲ سال به با لا است .این سن مناسب این است که این نوع پروتزها برای بزرگ کردن سینه استفاده کرد.

 

 

چه کسانی می توانند پروتز سینه انجام دهند

پروتزسینه مناسب افراد غیر سیگاری و سالم می باشند . کسانی که می خواهند پروتزسینه انجام دهند باید پوستی با خاصیت ارتجاعی خوب داشته باشند. بیماران باید از دستورات قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل را که پزشک به انها می دهد را کامل عایت کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

 

مراقبت قبل ازانجام  پروتز سینه

-قبل ازانجام جراحی سینه نوع  داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید. زیرا ممکن است بعضی از داروها  توسط پزشک قبل از عمل متوقف شود.

 

– پزشک به بیمار توصیه می کند آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی را تا ده  روز قبل از عمل پروتز سینه را قطع کنید.

 

-قبل ازانجام جراحی  پزشک آزمایش‌هایی را با توجه به شرایط جسمی بیماربرای شما تجویز می‌کند.و اگربیمار به‌تازگی ماموگرافی انجام نداده باشد باید قبل از عمل این آزمایش تصویربرداری را انجام دهد.

 

 پروتز سینه چگونه انجام می شود

جراح قبل از عمل سینه فرد را علامت گذاری می کند سپس جراح   برشی را از بالا یا پایین بر روی سینه فرد ایجاد می کند وپروتز را وارد سینه بدن فرد می‌کند. بدن فرد پروتزرا درجایی که واردشده نگه می‌دارد و از جابجا شدن آن زیرپوست جلوگیری می‌کند. جراح برش را پس از قرار دادن پروتز در جای مناسب می‌بندد و بخیه می‌کند .

 

محل برش‌های جراحی سینه کجاست

جراح برای قرار دادن پروتز سینه به چند روش مختلف در سینه برش انجام می دهد. برش زیر سینه از برش های متداول است که در جراحی سینه مورداستفاده  قرار می گیرد. این نوع برش ها معمولا  در زیر سینه ودر امتداد خط سینه ایجاد می‌شود.  برش دیگر در پروتز سینه برش  زیر بغل یا برش در ناحیه رنگی اطراف نوک سینه است البته در شرایطی خاص در ناحیه ناف نیزبرش ایجاد می شود.

 

http://rasteriran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *